24. a 25. Týždeň – nič, nič, nič a zdrazu…

A zrazu… brucho!

Nebolo tu, ešte do nedávna som o ňom ani nevedela. Ešte nedávno, za čias letných dní, som mala ešte na sebe úzke tielko a sukňu a nik by ani nepovedal, že som tehotná. Ešte nedávno som bola na svadbe a mala som na sebe šaty, ktoré som mala na promóciách pred piatimi rokmi. Ešte nedávno… tam to brucho nebolo.

Teraz už je. Už to nezatajím. Nie že by som chcela, ale ak by som náhodou chcela, tak by sa mi to už nepodarilo. Už je to proste tak.

Za posledné dva týždne sa toho našťastie tak veľa neudialo. OK. Kúpili sme postel, podlahy, spotrebiče do kuchyne a čakáme na prerábku, ale nič z toho moje tehotenstvo nijako neovplyvnilo. Dočasne budeme bývať u našich, takže nebudem ani v  rozbombardovanom byte. Možno niečo pomôžem premiestniť, vypratať, a donesiem chlapcom obedík, no asi nebudem ukladať podlahy ani vynášať umývačku riadu.

Čo ale stojí za zmienku je moja minulo-týždňová návšteva divadla. Človek by si povedal, že kultúrne vyžitie je v šiestom mesiaci presne to, čo potrebuje. Človek, ale nemyslel na to, že ho budú tlačiť silonky, že si nebude mať ani kde vystrieť, alebo preložiť nohu, a že stoličky budú tvrdé ako kus dreva, pretože sú z kusu dreva. Nehovoriac o dvojhodinovom skúšaní a fňukaní doma pred zrkadlom, že si nemá čo obliecť. No taká osobná tragédia pred zhliadnutím divadelnej komédie.

Raz darmo, tam kde je už bruško, tam uz nie je sranda hlavne ako ide o oblečenie, ktoré ste nosili za čias keď ste boli veľkosti 34. Nezáleží na tom, že ste teraz 36, ked v obvode pása dosahujete veľkosť 40.

To sú tie tehotenské trápenia, a osobné tragédie, o ktorých mi nik nepovedal. Jedna by aj tehotenskú slzu vyronila.

Jedno viem však isto, tak skoro do divadla asi nepôjdem. Možno do kina, tam sú mäkké sedačky a stavím sa, že aj keby som tam prišla v teplákoch nikto by sa netváril prekvapene. Ešteže existuje toľko možností na kultúrne vyžitie.

Teším sa na nasledujúci mesiace a idem seriózne hľadať na nete oblečenie, do ktorého sa zmestím, pretože doma môžem chodiť v župane, no v práci by s tým asi mali trošku problém.

-K-

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s