23. týždeň – Nemám patent na materstvo

Tento týždeň, bol našťastie po zdravotnej stránke omnoho lepší ako predchádzajúci.

Je pravda, že ma už začal bolieť chrbát, ale to je zatiaľ jediné. Zároveň musím povedať, že tehotenský vankúš je lepšia vec, ako som si myslela. Nemám kúpený žiaden špeciálny, je  požičaný od švagrinej a vraj ho kúpila v Lidli, asi za 15,-€. Je to obyčajný rovný vankúš, ktorý je dlhý na celú šírku postele. Je mäkký a zároveň drží tvar. Je super. Fakt.

Od kedy ho mám, tak sa mi naozaj spí lepšie. Ba dokonca sa nebudím 2x za noc s potrebou navštíviť WC. Mám som požičaný od kamarátky dojčenský vankúš, ktorý má trochu zaoblený tvar, vyzerá ako banán, no bol naplnený tými malými guličkami, ktoré strašne šuštia. Ja sa zobudím aj na týkajúce hodiny v kuchyni, takže spať s takom vankúšom bolo pre mňa nemysliteľné. Mám ho, ale v obývačke na pohodlnejšie sedenie na gauči a tam mi skvelo vyhovuje.

Okrem toho mi tento týždeň priniesol aj zdesenie na tým, koľko stoja autosedačky a celotýždenné lámanie si hlavy nad kočíkom a príslušenstvom.

Mám kúpiť 3-kombináciu, 2-kombináciu, alebo všetko zvlášť? Ak by niekto nevedel, tak ide o tri veci kočík s vaničkou + vajíčko do auta + športový kočík.

Frajer mi povedal, že to nechá na mňa, on tomu vraj nerozumie. Zabudol, že ja som otehotnením nezískala žiaden patent na materstvo ani sa mi do hlavy zázračne nevliali všetky informácie a vedomosti potrebné na “obsluhu” dieťaťa.

Takže, oslovila som všetky mamičky v okolí, od ktorých som ochotná nechať si poradiť. Veľa ich nebolo, no našťastie sa nejaké našli, a tu je moje zistenie:

Rozhodne nie 3-kombináciu, pretože:

  1. vajíčka v 3-kombináciách sú väčšinou na váhu 0-9kg, čo je zhruba do pol roka veku dieťaťa, ak nemáte valibuka. Ak máte valibuka, tento čas sa ešte skráti. Keď vezmeme do úvahy, že počas prvých týždňov človek s dieťatkom veľmi nikam nechodí je možné, že dané vajíčko využijeme po dobu takých 4 mesiacov.
  2. športiaky sú v 3-kombináciách dosť nemotorné, a zbytočne ťažké. Najlepšie je preto počkať, aj tak ho človek nepotrebuje ihneď a potom si neskôr kúpiť samostatný, ľahko-skladateľný kočík.

Z toho vyplýva, že najlepšie je kúpiť všetko zvlášť, keďže 2-kombinácie sú väčšinou kočík s vaničkou + športiak, a pri tom je stále ten istý problém so skladnosťou. Pri vajku treba myslieť na váhu a rovno kúpiť väčšie, do 13 kg s novorodeneckou vložkou a športový kočík treba nechať na neskôr na čas kedy ho reálne bude treba.

Nečakala som, no je to celá veda okolo kočíkov, sedačiek, isofixov, zavinovačiek, fusakov a ktovie čoho ešte. Nehovoriac o cenách. Alebo som jediná, ktorej to príde veľa dať, za novú sedačku s isofixom 450€?

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s